Ekonomi

Asortie Mobilya savaşların etkisiyle yeni pazarlara açılıyor

Dünyanın farklı bölgelerinde yaşanan savaşların, Türkiye’nin tekstil, gıda, enerji, otomotiv ve mobilya gibi lokomotif sektörlerinde büyük değişimlere neden olduğunu belirten Asortie Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erat, şunları söyledi: ” Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre mobilya branşı, pandemiden bu yana ülke ihracatına ortalama yüzde 3 oranında katkı sağladı.” 3 milyar dolarlık katkı sağladığı kaydediliyor. Ancak son yıllarda söz konusu bölgelere yoğun ihracat yapan şubemizin gidişatını savaşlar sekteye uğrattı. Böyle bir dönemde farklı coğrafyalarda yeni pazarlar keşfetmek, yeni pazarlama stratejileri geliştirmek daha da önem kazandı. Orta Doğu ve Rusya pazarları için daha da önemli hale geldi. “Ukrayna’da ihracat yapan ve mağazaları bulunan bir marka olarak bu şartlara bağlı olarak yön değiştirdik. Amerika ve Afrika pazarına açılmaya karar verdik” dedi.

İsrail-Filistin savaşının Orta Doğu bölgesinin mobilya talebini kısmen azalttığını belirten Erat, bu zor döneme karşı aldıkları tedbirleri ve oluşturdukları yeni stratejileri anlattı. Erat, “Asortie Mobilya olarak savaştan etkilenen bölgelerdeki kayıplarımızı karşılamaya odaklandık ve yeni pazarlara açılarak ihracatımızı artırma kararı aldık. Bu doğrultuda dijital reklam ve PR çalışmalarımıza da öncelik veriyoruz.”

Erat, “Farklı bölgelerde başarı ivmesi yakalamak için bölgenin demografik ihtiyaçlarına ve tüketici davranışlarına göre kişiye özel reklam çalışmaları yürütüyoruz. Bu sayede lüks mobilyalarımızı daha geniş kitlelere ulaştırıyoruz. Büyümeye devam ediyoruz. Ülkemiz ekonomisine de katkı sağlıyoruz.”

ekinozuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu