Haber

Engellilerin ilaçlarını sattığı iddiaları asılsız çıktı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Erzurum’da özel bir bakımevinde bakım personelinin engellilere yönelik ilaçları sattığı iddialarının asılsız olduğunu 2021 yılında yaptığı soruşturmayla bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bazı yayın organlarında yer alan “Engellilerin ilaçlarını bile çalıp sattılar” başlıklı habere ilişkin açıklama yapılmasının uygun görüldüğü belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Habere konu olan Erzurum’da özel bir bakımevinde meydana geldiği iddia edilen olayla ilgili olarak 2021 yılında Bakanlığımızca müfettiş atanmış ve olayla ilgili soruşturma titizlikle yürütülmüştür. Bakanlığımızca 2 yıl önce yapılmış ve gerekli incelemeler ivedilikle yapılmıştır.Detaylı inceleme sonucunda bakım personelinin engellilerin ilaçlarını sattığı iddialarının asılsız olduğu görülmüştür.

Açıklamada, basın mensuplarının hassas hizmet kümeleriyle ilgili haberlerde daha sorumlu olmaya davet edilirken, basın mensuplarının eski haberleri yeniymiş gibi sunarak dezenformasyona alet olmamasının beklendiğine dikkat çekildi.

Açıklamada, Bakanlığa ulaşan her iddianın dikkatle incelenmeye devam edileceği ve engelli bireylerin en iyi hizmeti alacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu