Haber

Göktürk’te Oyuncak Tabancayla Dolaşan Şahısa Soruşturma

İstanbul’un Eyüpsultan ilçesindeki Göktürk Göleti bölgesinde elinde uzun namlulu silahla dolaşan bir kişi, çevredekiler tarafından cep telefonuyla kaydedildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü tabancanın oyuncak olduğunu belirledi.

KAYDEDİLMİŞ VE SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞILMIŞTIR

Eyüpsultan Göktürk Göleti bölgesinde uzun namlulu silahla yürüyen bir kişi, çevredekiler tarafından cep telefonu kamerası ile kaydedildi. O sahneler sosyal medyada paylaşıldı.

OYUNCAK SİLAHLI

Görüntülerin ardından iddiayla ilgili soruşturma başlatan İstanbul Emniyet Müdürlüğü, zanlının olay günü elinde silahla ortalıkta dolaşırken çevrede görev yapan polis ekipleri tarafından fark edildiğini belirledi.

ARAÇTA ARAMADA BULUNAMAMIŞTIR.

Çocuklarıyla ilgili olduğu öğrenilen oyuncak tabancayı taşıyan zanlının aracında da arama yapan ekipler, herhangi bir aksilikle karşılaşmayınca zanlı hakkında herhangi bir işlem yapmadı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Eyüpsultan Kaymakamlığından da açıklama yapıldı. Açıklamada, “Göktürk Göleti’ne tabancayla çıktığı belirtilen şahıs hakkında 07.08.2023 tarihinde Polis ekiplerince yapılan kontrol sonucunda tabancanın oyuncak olduğu ve başka bir olumsuzluk olmadığı kamuoyuna saygıyla duyurulur.” söylendi.

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığı Dezenformasyona Uğraşma Merkezi, “Göktürk Göleti bölgesinde bir çiftin ellerinde uzun ve kısa silahlarla gezerken görüldüğü iddiası bir manipülasyondur. Polisin yaptığı kontrol sonucunda Tabancanın oyuncak olduğu ve herhangi bir olumsuz durum olmadığı belirlendi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu