Yaşam

Kınık Belediyesi SAYEM ile kazanan LYS yıldızları belli oldu

Kınık ilçesinde LYS sınavına Kınık SAYEM’de hazırlanan öğrenciler Türkiye genelindeki sıralamalara girerek ilçenin yüzünü güldürdü.

Dereceye giren öğrenciler Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer ve Kaymakam Abdurrahman Çelebi’ye teşekkür mesajı gönderdiler.

Kınık Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile kurulan Kınık SAYEM, eğitim hayatına devam eden ve sınavlarda mezun olan öğrencilerin en büyük destekçisi olmaya devam ediyor.

Başkan Doğruer, öğrencilerin başarısından gurur duyduğunu belirterek, “SAYEM’de sınava hazırlanan kardeşlerimizin başarısı hepimizi gururlandırdı. Ayrıca nazik teşekkür mesajlarıyla da örnek bir davranış sergilediler. Emeğimizin boşa gitmediğini gösteren bu pırıl pırıl genç kardeşlerime teşekkür ediyorum. Başarılarının hayatları boyunca katlanarak artmasını diliyorum.” söz konusu.

SAYEM ile başarıya ulaşan öğrencilerin teşekkürleri:

Kınık 1.si Nazmiye Ceren Köse:

“Sayem’deki mezun gruplarında yer aldım. Eşit sıklette Türkiye 661.’si, Kınık ilçe 1.’si oldum. Boğaziçi Üniversitesi’nde okumak istiyorum. Hocalarım Sayem’e, Belediye Başkanımız Dr. Sadık Doğruer’e ve Kaymakamımız Abdurrahman Çelebi’ye çok teşekkür ediyorum.”

Kınık 2.si, Beyza Efe:

“Dijital alanda Türkiye 21.590. Bölge 2.si oldum. Bu zorlu hazırlık sürecinde SAYEM’in hem akademik dersleriyle hem de Türkiye çapındaki deneme sınavlarıyla büyük katkısı oldu. Bu imkanı sağlayan belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kınık 3.’sü Ceren Kılıç:

“12. Sınıf öğrencisiyim. Sözel bölümünde Türkiye’de 23.300 yaşındaydım. İlk yılımda okuldan sonra hem hafta içi hem de hafta sonu Sayem kurslarına gitmem başarımda önemli rol oynadı. Herkese teşekkür ederim.”

Bekircan Dinçer:

“Dil alanında sınava hazırlandım. 2 yıl SAYEM çalışmalarına katıldım. İngilizce öğretmenliği okumak istiyorum. Eğitime verdikleri kesintisiz destek için Belediye Başkanımıza ve Kaymakamımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Ve Havin Açıkgöz:

“Sözlü bölümde 34 bin sıradaydım. Okul öncesi öğretmeni olmak istiyorum. Sayem hocalarıma ve başkanımıza teşekkür ediyorum.” teşekkürlerini bildirdiler.

Ayrıca Kınık Belediyesi SAYEM’deki mevcut öğrenciler ve sınava hazırlanarak üniversiteyi kazanan öğrenciler ile; Poyracık Aquapark’ta düzenlenen Üniversite Gençlik Buluşması’nda eğlenceli vakit geçirdiler. SAYEM ücretsiz YKS tercih danışmanlığı vermeye devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-cemisgezek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu