Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi 50 İtfaiyeci Alımı Başvuruları Başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesiİtfaiye Müdürlüğü’nde görevlendirilmek üzere 50 itfaiyeci alımı için başvurular başladı.

Mersin Genel olarak daha profesyonel ve kaliteli hizmet verebilmek amacıyla itfaiye teşkilatını hem işçi hem de lojistik anlamında güçlendirmeye devam eden Büyükşehir Belediyesi, 50 işçinin daha alımı için başvuru alıyor. Başvurular 10 Kasım saat 17.00’ye kadar Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesi üzerinden online, ardından Çet Eğitim Merkezi’nde yüz yüze yapılacak. Ata Eğitim Merkezi’nde 08.00-17.00 saatleri arasında yapılan yüz yüze başvurularda boy ve kilo ölçümleri yapılmakta ve adayların diğer şartları taşıyıp taşımadığı da kontrol edilmektedir.

YAZILI SINAVIN 26 KASIM TARİHİNDE, UYGULAMA SINAVININ 27 KASIM TARİHİNDE YAPILMASI PLANLANMIŞTIR.

Şartları sağlayan adaylardan KPSS puanı en yüksek olanlar yazılı ve uygulamalı sınava çağrılacak. Yazılı sınav 120 dakika sürecektir; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası (25 puan), Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (25 puan), 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu (25 puan) ve Yerel Yönetimlere ilişkin temel mevzuatı (25 puan) kapsayacaktır. Yazılı sınavın 26 Kasım’da, pratik sınavın ise 27 Kasım’da yapılması planlanıyor. Pratik sınav ise 27 Kasım’da başlayacak ve 30 Kasım’a kadar devam edecek.

Görevlendirmenin esası; Yazılı sınavın yüzde 40’ı, uygulamalı sınavın ise yüzde 60’ı alınacak. Sınavda başarılı sayılabilmek için 100 üzerinden en az 60 puan alınması gerekmektedir.

Kaynak: ANKA / Emlak

haber-arakli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu