Haber

Oğan’dan ‘çekilme’ iddialarına yanıt: Daha yeni başladık

Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin düzenlediği basın toplantısıyla cumhurbaşkanı adaylığından çekildiğini açıklamasının ardından ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, kendisinin de adaylıktan çekilebileceği yönündeki söylentilere açıklık getirdi.

Ogan, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla söylentileri yalanladı ve adaylığının devam ettiğini vurguladı:

Oğan, “Türk milletinin aziz evlatları, sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz. Seçimin son gününde bize karşı artan provokasyon duygusu nedeniyle herhangi bir olay yaşamak istemedik. Bu akşam İstanbul’da. Haber Türk TV’de. Yarın Ankara’da olacağım. Katılımlarınızı bekliyoruz. Ankara’da olacağız. Lütfen bizimki dışında hiçbir açıklamaya itibar etmeyin.”

Oğan, daha sonra yaptığı diğer paylaşımda, cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmeyeceğini bir kez daha vurgulayarak, “Daha yeni başladık, isteyen bizim lehimize çekebilir” dedi.

Özdağ’dan açıklama

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da ATA İttifakı Cumhurbaşkanlığı Adayı Sinan Oğan’ın adaylıktan çekileceği iddialarının doğru olmadığını belirtti.

Özdağ, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, iddiaların palavradan ibaret olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Sinan Ogan’ın cumhurbaşkanı adaylığından çekildiği iddiaları yalandır. Zafer Partisi ve Sinan Ogan, Türk halkının Yeşil Sol ile HÜDA-PAR arasında sıkışmasına izin vermeyecektir. Zafer yakın, meşaleler yanıyor.”

DW/TY, İngiltere

Mani olmadan DW Türkçe’ye nasıl ulaşabilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu