Haber

Sinan Ogan, Bahçeli Hakkındaki Söylemini Değiştirdi

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleme kararı alan Sinan Oğan, “Sayın Bahçeli’nin de içinde bulunduğu ittifakı seçmeyecek miydik, gidip HDP’nin dayandığı ittifakı mı seçecektik? Aramızda şu veya bu meseleler olabilir ama vatan söz konusu olunca Türk milliyetçileri birlik olur’ dedi. Ogan, seçimin ilk turu öncesinde Cumhur İttifakı’nı destekleyen HÜDA-PAR aracılığıyla Bahçeli’yi hedef almıştı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda ATA İttifakı’nın adayı olan ve ikinci turda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyen Sinan Ogan, Dışişleri Bakanı ve AK Parti Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte Antalya’da vatandaşlarla bir araya geldi. Oğan, burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleme kararına ilişkin şunları söyledi:

“Arkadaşlarımızla istişare ettik ve en doğru kararın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemek olduğunu gördük. Türk milliyetçileri ve Kemalistler de bu hakikat kararına destek vereceklerdir. Mevsimlik milliyetçi değiliz. Sayın Bahçeli’nin de içinde olduğu ittifakı seçmeyecektik de HDP’nin takviye verdiği ittifakı mı seçeceğiz? Çevremizde şu veya bu sıkıntılar olabilir ama vatan söz konusu olunca Türk milliyetçileri birlik olur.

Türk dünyasının olduğu yerde değil de kendilerine farklı bir dünya kurmaya çalışanların yanında olur muyduk? Şimdi 28 Mayıs. İnşallah yarın hep birlikte sandık başına gider ve gereğini yaparız. Gereğini yaptığımızda, Türkiye’nin dostlarını sevindireceğiz ve düşmanlarını yok edeceğiz, umarım o seçimi fraksiyonlarla değil, büyük bir farkla kazandığımızda.’

İşte o açıklama ?

Seçimden önce birbirlerini hedef almışlardı.

2015 yılında MHP’den ihraç edilen Sinan Ogan, 14 Mayıs seçimleri öncesi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi hedef alan açıklamalarda bulundu. Oğan, Oğuzhan Uğur’un sunduğu Mevzular Açık Mikrofon programında. ‘Şu anda Devlet Bahçeli karşınızda olsaydı ona ne söylemek isterdiniz?’soruya, Türk bayrağından ‘Türk’ isminin çıkarılmasını talep eden HÜDA-PAR ile Türk milliyetçileri nasıl bir araya gelebilir?’cevabını vermişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de 19 Mayıs münasebetiyle yayınladığı mesajda isim vermeden Sinan Ogan’ı hedef gösterdi. Bahçeli “Olmayan siyasi güçlerini, sanki siyasi güçleri varmış gibi gösterip siyaseti at pazarına çevirenler, talep listelerini kamuoyuyla giderek daha fazla paylaşanlar, samimi olmayan, milli ve manevi değerlerle çelişen fırsatçı zayıflardır. .”dedi.

lapseki-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu