Haber

Süphan Dağı’nın eteklerine vahşi hayvanlar için yiyecek bırakıldı.

Süphan Dağı’nın eteklerine vahşi hayvanlar için yiyecek bırakıldı.

BİTLİS – Bitlis’in Adilcevaz ilçesindeki Süphan Dağı’nın eteklerine yiyecek bulmakta zorlanan yabani hayvanlar için yem bırakıldı.

Vangölü Aktivistler Derneği Bitlis Temsilciliği ve Adilcevaz Aydınlar ilçesi vatandaşları, soğuk havalarda yiyecek bulmakta zorlanan vahşi hayvanlar için kolları sıvadı. Vangölü Aktivistler Derneği Başkan Yardımcısı ve Bitlis Temsilcisi Orhan Emen, dernek üyeleri ve belde halkının sağladığı mamayı vahşi hayvanlar için Süphan Dağı eteklerine bıraktı.

Olayla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Vangölü Aktivistler Derneği Başkan Yardımcısı Orhan Emen, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da vahşi hayvanları düşünerek yemeği doğaya bırakıyoruz. Çünkü her canlı kutsaldır, kurban hayvanlardır. Bakın. , kar yağdı ve hayvanlar yiyecek bulmakta güçlük çekiyor.Bu hayvanları düşünmemiz lazım” dedi.

Aktivist Ünal Emen ise her yıl Süphan Dağı’nın eteklerine yiyecek bıraktıklarını hatırlatarak, “Kış şartları çetin olduğu için hayvanları düşünmeliyiz” dedi.

Yaban hayvanları için doğaya mama bıraktıklarını söyleyen Kenan Emen, “Derneğimiz bu tür konularda çok hassas olduğu için her sene kışın doğaya mama bırakıyoruz. Bu sene Süphan Dağı’nın yüksek rakımlarına mama bıraktık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu