Haber

Tarım Bakanlığı’ndan Hande Fırat’a 3,5 Milyon TL Hibe

Gazeteci Hande Fırat Özvardar’ın et fiyatları nedeniyle küçükbaş besiciliğe girdiği ortaya çıktı. Hande Fırat’ın yatırım için Tarım Bakanlığı’ndan 3,5 milyon lira hibe desteği alacağı belirtildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2006 yılından bu yana 5’er yıllık dönemler halinde aralıksız uyguladığı Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı’nın 2022-2023 yılı devir başvuruları geçtiğimiz Aralık ayında başlamış ve başvurular 20 Ocak’ta sona ermişti.

81 ilde uygulanan hibe takviyesini kazanan yatırımcıların listesi 5 Nisan’da açıklandı. Hibe kazanan yatırımcılar, gerekli belgelerle birlikte 13 Mayıs’a kadar başvuruda bulunacak ve yatırım alanına göre hibe matrahını alacak.

Hibeden yararlananlar arasında Hande Fırat da var.

Milli Gazete’den Saadettin İnan’ın haberine göre, Ankara’daki ekonomik yatırımlar kapsamında sadece 16 projeye hibe esası verileceği açıklanırken, hibe almaya hak kazananlardan biri de gazeteci Hande Fırat Özvardar oldu.

Gazeteci Hande Fırat Özvardar, Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan hibe alacağını doğruladı ancak hangi yatırımı alacağını açıklamadı.

3,5 milyon TL hibe desteği

Ankara Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden hibe takviyesi almaya hak kazanan yatırımcılar listesine göre; Tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar kapsamında küçükbaş hayvancılıkta yeni tesis yatırımı için gazeteci Hande Fırat Özvardar’a hibe verileceği öğrenildi.

Yeni tesisin küçükbaş hayvancılıkta üretimi için hibe esas proje üst bedeli 7 milyon TL’dir. Proje tutarının yüzde 50’si hibe olarak verileceği için Hande Fırat, küçükbaş hayvancılıkta yeni tesis üretimi kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan 3.5 milyon lira hibe alacak.

haber-piraziz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu