Haber

Erdoğan’dan Millet İttifakına: “Herkesi Tehdit Ediyorlar”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana’daki mitingde açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında “Onlar kendileri gibi yaşamayan herkesi hesap soracağız diye tehdit ediyorlar” diyerek Millet İttifakını hedef aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana Gar Meydanı’nda düzenlenen mitingde seçmenlere seslendi.

“Herkesi tehdit ediyorlar” diyerek Millet İttifakını hedef gösteren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Rabbim son nefesimize kadar Adanalı kardeşlerimize hizmet etmeyi nasip etsin. Biz hep milletimizin yanında yürüdük, onlar karşılarında durdular. Dün terör örgütleriyle milleti tehdit ediyorlardı, bugün onlar gibi yaşamayan herkesi hesap soracağız diye tehdit ediyorlar. Kamu görevlilerini tehdit ediyorlar. İş adamlarını tehdit ediyorlar. Emekliler kadınları tehdit ediyor. Bunların zihniyeti, milleti sallayan tek parti faşizmi zihniyetidir.

Tayyip Erdoğan diyorsun, o da seni tehdit ediyor. Eli boş tehdit edecek birini arıyor. Başkalarının arkasına saklanarak milli iradenin düşmanıdır. Ülkenin maliyetine tahammülleri yok. O kadar kibirlidirler ki, göbeğini kaşıyan adam kendileridir diyerek milleti aşağılamaktan çekinmezler.

14 Mayıs’ta sandıkta hak ettikleri dersi vermeye hazır mısınız? Seçim gününe kadar tereddütlü bir akraba bulmalısınız. Ona selamlarımla gideceksin ve 14 Mayıs’ı anlatacaksın. Adana’ya güveniyorum. 21 yılda her şeyi değiştirdik, geriye sadece muhalefet kaldı. Yalanlarla, tehditlerle karşı çıkmanın mümkün olmadığını hiçbir zaman öğretemedik. 14 Mayıs’a gelindiğinde gerçeklik de kıttı. Saçmalık yok, yumurta yok. Kibri tahttadır. Ofis pozisyonlarını dağıtıyorlar.’

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

‘Bu millet akıllıdır, belli kişileri iktidara getirmezler. Aydın’dan buraya nasıl geliriz, Aydın 65 bin kişiydi. Şimdi Adana’dayız, resmi rakam 80 bin. Belli bir millet ittifakı vardı, buradaydı, dün ne yaptılar? Adanalı işini bilir diyorum. İnşallah önümüzdeki Pazar biz balkon konuşması yaparken Adana da buradan yapacak.

837 bin çadırın yanı sıra 100 bin konteynerin kurulumunu tamamladık. Ayrıca 142 bin konut ve köy meskeninin yapım sürecini başlatırken, 59 binin de temelini attık. Zelzele bölgesine 650 bin yeni konut yapıp 359 binini 1 yıl içinde teslim edeceğiz.

Lise öğrencilerine deprem bölgesinde bir müjde vermek istiyorum. Sallantılı bölge illerindeki devlet üniversitelerimizde bu öğrencilere genel yerleştirme dışında yüzde 25’lik bir kontenjan daha ayıracağız. Bu öğrenciler ülke sıralaması dışında, orta puan önceliğine ve tercih sırasına göre ayrılan ek kontenjanlara da yerleşebileceklerdir. Ayrıca bu öğrencilerin her biri için tüm vakıf üniversitelerinde her programda yer ayrılacak. Bu kararla toplam 21 bin 560 öğrenci yaralanacak ve 2023-2024 eğitim-öğretim yılında yararlanabilecekler.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu